Mezinárodní vědecká konference „Udržitelný rozvoj IX: Evropa svobody, bezpečnosti a práva“

Vysoká škola evropských a regionálních studií v Českých Budějovicích si Vás dovoluje pozvat na mezinárodní vědeckou konferenci „Udržitelný rozvoj IX: Evropa svobody, bezpečnosti a práva “ pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské a primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody

Termín konání: 11.4.–13.4.2018

Místo konání: České Budějovice

Konference Udržitelný rozvoj představuje platformu pro setkání odborníků zabývajících se aktuálními evropskými tématy, a to zejména českých a slovenských. V tomto smyslu se konference tematicky zaměřuje na:

  • Zhodnocení aktuální situace, bezpečnostních problémů a výzev EU v roce 2018 (stav demokracie v EU, participace občanů na evropské integraci, problematika schengenské spolupráce, Europolu, Eurojustu, spolupráce v oblasti azylu, přistěhovalectví, justiční spolupráce, spolupráce policejní, protiteroristické nástroje Unie, vnitřní a vnější bezpečnost, institucionální reformy, různé představy o budoucnosti EU, obavy z rozšiřování EU, udržitelnost základních svobod EU, rozvoj evropských regionů apod.).
  • V rámci doprovodných sekcí konference budou dále identifikovány a analyzovány možnosti dalšího kvalitativního i kvantitativního rozvoje životní úrovně občanů ČR a jiných států EU z hlediska současného ekonomického vývoje. Budou připomenuta i významná výročí české státnosti (vznik ČSR v roce 1918, Vítězný únor 1948, Pražské jaro a 21. srpen 1968 apod.).

Jednací jazyky konference: čeština, slovenština, angličtina, němčina, ruština, polština.

 

Více informací v příloze